Potovanje z vlakom iz Kitajske v Vietnam

Rezervacija vozovnic za vlak na Kitajskem Prosim izberite

Če iščete pravo pustolovščino v Aziji, vam potovanje z vlakom čez mejo zagotovo ustreza – na primer od Kitajske do Vietnama. Prava romantika potovanja se začne, ko se vaš pogled spremeni od sodobnih mestnih pokrajin do riževih polja.

Tukaj so informacije o dveh najbolj priljubljenih poteh iz Kitajske v Vietnam, iz Pekinga ali Hong Konga (Guangzhou), pri katerih je za obe potrebno zamenjati vlak v Nanningu. Najprej pokrijemo ključno etapo Nanning–Hanoi, ki je skupna obema potovanji, nato možnosti Peking ali Hongkong do Nanninga.



Hong Kong do Hanoja
Hong KongGuanghzouNanningHanoj ​​( vsaj 18h)
Hong Kong v Guangzhou : ( 2h)
Z812 Z824, Z820, Z804,
Z808, Z814, Z826, Z818,
Z810, Z828, Z816, Z802
Guangzhou do Nanning : ( 3h55m)
21 Bullet Trains
Nanning do Hanoja: ( 12h)
T8701 - MR2 (spremeni na trening v Pingxiang) *
Peking - Hanoi
1. predlog: Peking WestNanningHanoj ​​( vsaj 20h) Rezervirajte zdaj
Peking do Nanning:
Bullet Train
( 8h)
G421 , G529
Običajni vlak ( 23h32m, nočitev):
Z5 , Z285, T289/T28
Nanning do Hanoja: ( 12h)
T8701 - MR2 (spremeni na trening v Pingxiang) *
2. predlog: 16:09Peking West 05:20+3 Hanoi (prestopni vlaki v Nanningu)
Vlak št. : T5 ( 41h04m) 388 $
(mehki spanec)
Rezervirajte zdaj

* Vstopnice od Nanning/Peking do Hanoja in povratna pot je mogoče kupiti prek China Highlights. Na voljo je tudi storitev dostave vstopnic. Začni zdaj



Nanning v Hanoi

Potovanje čez mejni prehod od Nanninga do Hanoja je lahko zastrašujoče, zlasti ponoči, izbira prevoza pa je pomembna. Namesto vagonov na dolge razdalje, ki so utesnjeni in neprijetno dišijo, je bolj prijetno potovanje z nočnim vlakom, kjer se noge lahko iztegnejo, postelje pa so udobnejše.

Vsak dan vlak T8701 odpelje iz Nanninga ob 18.45. Obstajata dve postaji: mejna inšpekcija in prehod na vlak MR2 v Pingxiang (凭祥) in mejni pregled v Dong Dangu. Vlak MR2 prispe v Hanoi naslednje jutro ob 03:45.



Potovanje T8701 (lokalni čas)

Naročite postaja prispe Odhaja Ustavi se
01 Nanning --- 18:45 ---
02 Chongzuo 20:24 20:28 4 minute
03 Pingxiang 22:11 22:41 30 minut
04 Dong Dang 22:22 00:00 (+1) 1 ura 38 minut
05 Bac Giang 02:40 (+1) 02:43 (+1) 3 minute
06 Gia Lam (severno od Hanoja) 03:45 (+1) --- ---

Vozni redi na Kitajskem so vedno po pekinškem času. Ko ste v Vietnamu, poskrbite, da boste uro navili eno uro nazaj.

Nakup vozovnic za vlak na postaji Nanning

Ne glede na nekatere kibernetske govorice, da v Nanningu, Liuzhouu in Guilinu obstajajo potovalne agencije ali blagajne, ki vam lahko pomagajo pri nakupu vstopnic, edina pot je, da jih kupite osebno na železniški postaji Nanning (南宁火车站28 Zhonghua Road, Xixiangtang District). Števec 1 je običajno kraj, kjer greste, vendar potrdite na informacijskem pultu (问讯处). Za nakup vozovnice boste potrebovali potni list.

Glede na čas, potreben za nakup vozovnic za vlak do Hanoja v Nanningu, je pametno, da stvari počnete lepo in počasi. Pridobivanje vozovnic za vlak do Hanoja lahko traja nekaj časa, zato je bolje pustite vsaj nekaj ur z upoštevanjem vseh dejavnikov.



Cena trdega spalnika na T8701 se začne pri 30 USD (181 RMB); mehko ležišče se začne pri 43 USD (260 RMB).

Na železniški postaji Nanning, kljub oznaki English Service, bodite pripravljeni na jezikovno oviro in natisnite, kar bi morda morali vedeti v kitajščini. Na primer:

  • V katerem oknu lahko kupim vozovnico za vlak do Hanoja? (Na katerem okencu prodajajo vozovnice za vlak do Hanoja, prosim?)
  • Želim kupiti vozovnico za vlak za Hanoi. (Hočem kupiti __[ število ]__ vozovnice za vlak za Hanoi.)

Za kakršno koli pomoč glede jezika se obrnite na našega potovalnega svetovalca.



Vietnamski mejni prehod

Morda se boste počutili zelo zaspani, ko vas dvignejo s priveza in vam rečejo, da izstopite z vlaka na carinski pregled, zato bi vam to moralo pomagati pri pripravi. Pozno bo, tema bo in zdelo se vam bo, kot da ste sredi ničesar.

Boste potrebovali:



  • Vaš potni list , ki mora veljati najmanj šest mesecev, z nekaj praznimi stranmi za vizume
  • Kitajski vizum kar je potrebno v Pingxiangu
  • Vietnamski vizum (za državljanstvo, ki ga potrebuje)
  • Dve fotografiji in pero , v primeru kakršne koli papirologije
  • Majhna menjava za kartico SIM ali vodo, če je potrebno
  • Vozovnice za vlak , ki bi moral biti ves čas z vami
  • Svetilka, ker bo zunaj temno

Blagajni v Nanningu in Hanoju ne bodo zahtevali vizuma za nakup vstopnic. Zavrnitev vstopa na carini ali meji zaradi neveljavnega vizuma ali potnega lista je v celoti odgovornost potnika, železniška postaja pa v takem primeru ne bo prevzela nikakršne odgovornosti ali ugodila zahtevku za vračilo vozovnice.

Ali greste v Vietnam na podlagi impulza? Potem ne skrbite, ponujamo enostavno in hitro storitev za pridobitev vizuma za Kitajsko, na voljo pa je tudi dostava po zelo ugodni ceni. Pišite nam, če želite več pomoči. To je treba storiti vsaj en teden pred odhodom v Vietnam.

V Pingxiangu (premenjava kitajskega obmejnega vlaka), mora vsak potnik zapustiti vlak z vsemi svojimi stvarmi in počakati, da vstopi na nov vlak MR2. Novi vlak ima manjše vagone, ki so značilni za Vietnam, potnikom pa bodo vagone verjetno razdelili sprevodniki.

Vlak T8701 se bo ustavil na postaji Pingxiang ob 22:11, kar bo potnikom dalo 30 minut časa za raztovarjanje, prehod skozi carino in pregled potnih listov in vizumov ter vstop na nov vlak. Ob 22:41 bo vietnamski vlak MR2, ki je namenjen za Dong Dang, zapustil postajo Pingxiang.

Prispeli boste v Dong Dang , majhna postaja v kolonialnem slogu, po približno 40 minutah. Spremenite uro na vietnamski čas (GMT+7). Nato je drugi pregled potnega lista na vietnamski strani, ki traja 1 uro 38 minut. Na postaji Dong Dang vam ne bo treba razkladati svojih stvari, vendar poskrbite, da bodo vaši dragoceni predmeti varni pri sebi.

Na postaji Dong Dang bodo prodajalci prodajali kartice SIM, vodo in prigrizke; verjetno bodo sprejeli ameriške dolarje v majhnih bankovcih ali celo kitajskih juanih. V Dong Dangu lahko celo najdete posrednike za menjavo denarja z občasno zaželenimi cenami.

Nakup povratnih vozovnic v Vietnamu

Potniki lahko vstopnice za Nanning kupijo osebno na železniški postaji v Hanoju (ulica Lê Duẩn 20, Cua Nam Ward, okrožje Hoan Kiem) ali rezervirajo na spletu na spletni strani vietnamskih potovalnih agencij. Potniki ne morejo kupiti vozovnic na železniški postaji Nanning. Priporočamo nakup vozovnic vsaj en dan pred odhodom. Vlak odhaja z železniške postaje Gia Lam, ne Železniška postaja Hanoi.

Za povratno potovanje z vlakom od Hanoja do Nanninga je mehko spanje približno 36 USD (750.000 VND).

Upoštevajte, da vlak Hanoi–Nanning prispe na železniško postajo Nanning, vendar nekateri vlaki Nanning (za Peking ali Guangzhou) odhajajo z železniške postaje Nanning East, ki je vsaj eno uro vožnje z avtobusom.

* Vstopnice od Nanning/Peking do Hanoja in povratna pot je mogoče kupiti prek China Highlights. Na voljo je tudi storitev dostave vstopnic. Začni zdaj

Nanning Route 1: Iz Pekinga

Dnevno vozi pet vlakov iz Pekinga v Nanning. G421 in G529 sta 8-urna vlaka za visoke hitrosti, Z5, Z285 in T289/T288 pa nočni vlaki. Naslednja tabela prikazuje podrobnosti. Preverite tukaj za iskanje prostih sedežev in podrobnosti o ceni.

Vlak Od Odhaja Za prispe Trajanje Cena
G421 Peking West 09:07 Nanning East 22:25 13h18m Od 153 USD
G529 Peking West 07:27 Nanning East 21:06 13h39m Od 153 USD
Z5 Peking West 16:09 Postaja Nanning Nanning 15:40 (+1) 23h31m Od 84 USD
Z285 Peking West 17:50 Postaja Nanning Nanning 17:20 (+1) 23h30m Od 45 USD
T289/T288 Peking West 22:10 Postaja Nanning Nanning 05:10 (+2) 31h Od 48 USD

Vožnja s hitrim vlakom je vsekakor trendovski način potovanja in sama po sebi vredna izkušnja. CHR vlaka G421 in G529 vas lahko popelje čez državo v polnem galopu in zlahka opravite 2.565 km (1.594 milj) v samo pol dneva. Cena je le polovica cene letalske vozovnice, zaradi česar je izjemno poceni. Kljub temu nekateri še vedno menijo, da je nočna vožnja z vlakom prava stvar za resno potovanje z vlakom. Z5, najbolj udobna vožnja, ponuja trde in mehke ležišča za spanje s sodobnimi in čistimi objekti v avtomobilu.

Primer potovanja s hitrim vlakom (G421)

Naročite postaja prispe Odhaja Ustavi se
01 Peking West --- 09:07 ---
02 Shijiazhuang Shijiazhuang 10:19 10:22 3 minute
03 Handan East 11:01 11:03 2 minuti
04 Anyang East 11:20 11:22 2 minuti
05 Xinxiang Vzhod Xinxiang Vzhod 11:48 11:52 4 minute
06 Zhengzhou East 12:15 12:23 8 minut
07 Luohe West 12:58 13:05 7 minut
08 Zhumandian West 13:23 13:25 2 minuti
09 Vzhodni Xinyang 13:50 13:52 2 minuti
10 Wuhan Wuhan 14:36 14:44 8 minut
enajst Yueyang East 15:33 15:35 2 minuti
12 Južna Changsha 16:09 16:17 8 minut
13 Zhuzhou West 16:32 16:34 2 minuti
14 Hengyang East 17:01 17:04 3 minute
petnajst Qidong 17:33 17:35 2 minuti
16 Yongzhou 18:08 18:11 3 minute
17 Dong'an East 18:28 18.30 2 minuti
18 Quanzhou jug Quanzhou jug 18:53 18:55 2 minuti
19 Guilin 19:47 19:52 5 minut
dvajset Liuzhou 20:54 20:57 3 minute
enaindvajset Laibin sever 21:26 21:28 2 minuti
22 Nanning East 22:25 --- ---

Primer potovanja z nočnim vlakom (Z5, najbolj priljubljen nočni vlak)

Naročite postaja prispe Odhaja Ustavi se
01 Peking West --- 16:09 ---
02 Shijiazhuang Shijiazhuang 18:38 18:41 3 minute
03 Zhengzhou 21:55 22:01 6 minut
04 Wuchang 02:34 (+1) 02:40 (+1) 6 minut
05 Changsha 05:53 (+1) 05:59 (+1) 6 minut
06 Hengyang 07:49 (+1) 08:02 (+1) 13 minut
07 Yongzhou 09:25 (+1) 09:29 (+1) 4 minute
08 Guilin 11:25 (+1) 11:36 (+1) 11 minut
09 Liuzhou 13:12 (+1) 13:20 (+1) 8 minut
10 Nanning East 15:26 (+1) 15:30 (+1) 4 minute
enajst Nanning 15:40 --- ---

Nakup vozovnic za vlak

Kupite jih lahko osebno na železniški postaji s potnim listom, ne glede na to, v katerem mestu ste. Sicer pa uporabite našo enostavno in pametno rezervacijski sistem, da to storite v treh minutah. Če raje rezervirate vstopnice, lahko poskusite našo aplikacijo: / Kitajska rezervacija vlaka .

Stroški, odvisno od vrste vlaka in sedeža, ki ga izberete, se giblje od 48 USD (za trdi sedež na nočnem vlaku) do 476 USD (za sedež poslovnega razreda na G-vlaku).

Rezervacija povratnega potovanja v Peking pred vašim prihodom v Nanning lahko dejansko prihranite nekaj časa in težav, saj je to prometna pot.

Cene vlakov Nanning do Pekinga se razlikujejo glede na vrsto vlaka in sedeža. Najbolj priljubljena in bistveno najudobnejša izbira je mehko ležišče za 132 USD (806 RMB).

Nanning Route 2: iz Hong Konga (ali Guangzhou)

Hong Kong v Guangzhou

Potniki, ki prispejo na letališče v Hongkongu, se lahko odpeljejo z vlakom, avtobusom ali letom do mesta Guangzhou, vendar je najbolj priročen 'skozi vlak'.

Dvanajst vlakov vozi po železnici Kowloon–Kanton, znani tudi kot 'prekoz vlak iz Hongkonga v Guangzhou' (Z812, Z824, Z820, Z804, Z808, Z814, Z826, Z818, Z810, Z828, Z026). Vsi trajajo približno 2 uri, odhod od 7:25 do 19:24 ponoči.

Primer potovanja z vlakom (Z812)

Naročite postaja prispe Odhaja Ustavi se
01 Hung Hom --- 07:25 ---
02 Dongguan 08:32 08:36 4 minute
03 Guangzhou East 09:20 --- ---

Oglejte si več o vlaku Guangzhou – Hong Kong

Vstopnice za Kowloon - Kantonska železnica (广九线) ali 'Through Train' se prodajajo na postaji Hung Hom. Kupite jih lahko na okencu postaje ali v nekaterih zastopniških pisarnah, ki se nahajajo zunaj postaje. Glede na pogostost storitev predhodna rezervacija ni potrebna.

Načrtovanje vnaprej, pri nas lahko rezervirate vstopnice , papirnate vstopnice pa bodo poslane v vaš hotel (znotraj celinske Kitajske ali Hongkonga). Kliknite za začetek.

Vstopnic za železniško progo Kowloon–Kanton, kupljenih v Hongkongu, ni mogoče ponovno razporediti ali preklicati v nobeni blagajni ali postajah na celinski Kitajski.

Druga možnost je prečkati mejo v pristanišču Luohu (罗湖口岸) v Shenzhenu in se odpeljati z vlakom do Guangzhouja, kar zahteva 40-minutno vožnjo z avtobusom in morda dolgo čakalno vrsto. G-vlaki in D-vlaki so na voljo od Shenzhena do Guangzhoua. Če vstopite iz pristanišča Luohu, bodite pripravljeni na transfer do severne železniške postaje Shenzhen (深圳北站).

Mejni prehod Hongkonga

Hongkong in celinska Kitajska imata uradno mejo, kar pomeni, da morate biti pripravljeni na carinski pregled, tudi če vstopite v Hongkong brez vizuma. Prvi carinski pregled je v fazi vkrcanja na postaji Hung Hom v Hongkongu. Zanimivo je, da se železnica Kowloon–Kanton med potjo na carinski pregled ne ustavi, tudi ko dejansko prečkate mejo.

Po izpolnitvi vstopnega obrazca na postaji Hong Hum pred vkrcanjem bo vaš potni list ožigosan za vstop v Hongkong.

Vaš potni list in kitajski vizum bosta ponovno pregledana na imigracijskem mestu na železniški postaji Guangzhou East. Prijavni obrazec za Hongkong bo potrdil, da se vozite z vlakom iz Hongkonga. Potniki, ki imajo povabilo katere koli kitajske organizacije ali podjetja, lahko zaprosijo za vizum ob prihodu na postaji. Shenzhen 144-urni udobni vizum in 72-urni pravilnik o bivanju brez vizuma v Guangzhou sta ne upravičeni do tega potovanja čez mejni prehod med Kitajsko in Vietnamom.

Guangzhou do Nanning

Z obratovanjem hitre železnice Guangxi–Guangdong lahko popotniki zdaj skrajšajo devet ur potovanja. Nanning bi naredil lep postanek, ne glede na to, ali greste s hitrim vlakom ali z nočnim vlakom. Če tehtamo obe možnosti, lahko nočni vlaki ne le prihranijo nočni hotelski račun, ampak tudi manj hitijo.

obstajajo 21 hitrih vlakov (20 D-vlakov in en G-vlak), ki vozijo od Guangzhoua do Nanninga (bodisi Nanning East ali Nanning Railway Station). Potnikom svetujemo, da si vozovnice rezervirajo vsaj en dan vnaprej, čeprav vlaki odhajajo vsake pol ure.

D3632 — najzgodnejši vlak za visoke hitrosti — 3 ure 55 minut

Naročite postaja prispe Odhaja Ustavi se
01 Guangzhou jug --- 07:40 ---
02 Zhaoqing East 08:22 08:24 2 minuti
03 Yunfu East 08:49 08:51 2 minuti
04 Wuzhou jug 09:31 09:34 3 minute
05 Guiping 10:17 10:19 2 minuti
06 Guigang 10:43 10:45 2 minuti
07 Nanning East 11:35 11:55 20 minut

Stane 29 USD za sedež v drugem razredu in 34 USD za sedež v prvem razredu na vlaku D; cene so enake za G-vlak, plus stane 85 USD za sedež v poslovnem razredu.

Upoštevajte, da ima Guangzhou tri postaje. Poskrbite, da boste pustili dovolj časa, da pridete do pravega.

Guangzhou East do Guangzhou

Avtobus: Sprehodite se do postaje Shengjunqu (省军区站) in se z avtobusom 30 vzemite do železniške postaje Guangzhou, ki traja približno eno uro.

Podzemna: Pojdite na linijo podzemne železnice 1 do postaje Yangji (杨箕站) in preklopite na linijo podzemne železnice 5 do železniške postaje Guangzhou ter izstopite na izhodu D1, kar traja približno 40 minut.

Guangzhou vzhod do Guangzhou jug

Avtobus: Hodite 870 metrov do postaje Juntiyuan (军体育院站) in se z avtobusom 303a odpravite do avtobusne postaje Guangzhou South (广州南车站), nato pa hodite 300 metrov do železniške postaje Guangzhou South, kar traja približno dve uri.

Podzemna: Pojdite na linijo podzemne železnice 1 do postaje Gongyuanqian (公园前站) in preklopite na linijo podzemne železnice 2 do južne železniške postaje Guangzhou, kar traja približno eno uro.

Pet K-vlakov vam lahko pomaga prihraniti prenočišče. Najlažja pot je vzhodna železniška postaja Guangzhou do železniške postaje Nanning z vlakom K, kar odpravlja potrebo po menjavi postaj v Guangzhouju ali Nanningu.

K1208 — najbolj priljubljen nočni vlak — 13 ur 13 minut

Naročite postaja prispe Odhaja Ustavi se
01 Guangzhou East 16:44 17:02 18 minut
02 Foshan 17:36 17:41 5 minut
03 Zhaoqing 19:11 19:16 5 minut
04 Maoming East 23:05 23:23 18 minut
05 Yulin 01:59 (+1) 02:10 (+1) 11 minut
06 Nanning 06:15 (+1) 06:35 (+1) 20 minut

Če izberete K-vlak, stane 18 USD za trdi sedež, 34 USD za trdo spanje in 53 USD za mehko ležišče.
Vnesite Guangzhou in Nanning, da dobite popoln seznam vlakov in rezervirate.

Pridobitev vozovnice od Guangzhoua do Nanninga je veliko lažje pri rezervaciji s China Highlights kot na železniški postaji, v agenciji za vstopnice ali kitajski spletni strani. Ne morete rezervirati na postaji v Hong Kongu. Vendar pa lahko z našo aplikacijo rezervirate od koder koli: Kitajska rezervacija vlaka . To lahko storite v dveh minutah, preden prečkate mejo med Hongkongom in Kitajsko.

Kot del najbolj obremenjenega železniškega sistema proti jugu so vlaki od Guangzhoua do Nanninga pogosto polni. Poskrbite, da boste rezervirali vnaprej. Cena za povratno potovanje je podobna odhodnemu potovanju.

Tipična časovnica potovanja — 2 dni

07:30 Pojdite na postajo Hong Hun in izpolnite prijavni obrazec v Hongkongu, nato pa žigosajte potni list.
08:15 Pojdite na 'Through Train' in se sprostite naslednjih nekaj ur.
04 Prihod na vzhodno železniško postajo Guangzhou. Preverite svoj potni list in vizum. Med čakanjem na vlak do železniške postaje Nanning ali prehodom na drugo železniško postajo (kot sta železniška postaja Guangzhou ali južna železniška postaja Guangzhou) si privoščite kratek odmor (morda si privoščite kosilo ali kavo), medtem ko čakate na vlak za povezavo.
05 Pojdite z nočnim vlakom K1233 na železniški postaji Guangzhou East.
06:15 (+1) Pridite na železniško postajo Nanning in se prepričajte, da dobite vstopnice, preden se odpravite raziskovat mesto.
18:00 (+1) Počakajte v čakalnici na pregled vozovnic in se vkrcajte na vlak.
22:11 (+1) Ko vlak pripelje na železniško postajo Pingxiang, morate izstopiti z vlaka s svojo prtljago in se pripraviti na carinski pregled.
22:22 (+2) Na postaji Dong Dang v Vietnamu je še ena mejna kontrola, na imigrantski točki pa je treba preživeti uro in pol.
03:45 (+2) Končno boste prispeli v Hanoi! Izstopite z vlaka na železniški postaji Gia Lam.

Ugotovite pravo potovanje

Dobro načrtujte in zagotovite, da imate vse, kar potrebujete, vključno z dovolj časa za nakup vozovnic in menjavo postaj. Ključno je, da nič ne hitite; bolje je iti počasi, kot da bi se zmotil.

V Nanningu, potem ko dobite vozovnice za vlak Nanning–Hanoi, je verjetno, da boste imeli nekaj prostega časa, da si nabavite nekaj potovalnih potrebščin, ali pa se lahko celo odpravite na kratek izlet v središče Nanninga.